Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Kilkav ja kiunuv koer!
#3449
Külaline
 


13 aastat tagasi
Minu kutsul on probleeme kiunumisega. Nimelt enne välja minemist hakkab ta mööda elamist nagu hull jooksma ja kiunuma, nagu keegi piinaks teda. See on ka siis kui pole aeg temaga välja minna, kui ise kuskile minna vaja ja hakkan riideid vahetama, on tema oma kileda lauluga platsis. Teine asi on, kui telefon heliseb, siis ta arvab ka et nüüd on minek ja hakkab kilkama. Koridoris ka ainult hüppab samal ajal kui mina jopet ja jalanõusid selga panen. Alguses arvasin, et kutsal suur häda ja vaja ruttu minna, kuid tegelikult asi nii pole, kui õue jõuab ei tule pissit veel kuskilt. Tegemist on peaaegu taksi suuruse chiu ja toy terjeri seguga. Mida teha?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#3509
krissuk
Karma: 4
Koeranduse guru
Postitusi: 51
Offline Profiil

13 aastat tagasi
Tegelikult ei saa kirjast teada, miks ta kiljub.
Esiteks teeksin kindlaks, ega pole tegemist üksinda jäämise kartusega (üksindusahistus). Kui tegu sellega, siis töötaksin selle kallal.
Teiseks, kui tegu pole üksindusahistusega, siis treeniksin ühildamatut käitumist, mis tähendab, et kui ma õue hakkan minema, siis koer nt on oma pesas lamamas. Sel juhul pole tal võimalik samal ajal hüpelda. Treenimine aga ei käi alguses muidugi sel ajal, kui ma õue hakkan minema vaid igal muul hetkel.
Kolmandaks, lõhuksin koeral ära pildi sellest, et telefonikõne järel tuleb õueminek. Istuksin peale telefonikõne mugavalt tugitooli lugema ja kui koer on täielikult maha rahunenud ja pikali heitnud, alles siis lähen õue.
Eelkõige aga tuleks kindel olla, et koeral tervis korras ja suurt hirmu pole.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1