Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koer sikutab rihmaga käies!
#2317
Katu
 


13 aastat, 3 kuud tagasi
Koer on 3-aastane jube aktiivne krants ja ei oska siiani korralikult rihmaga jalutada. Oleme püüdnud teda õpetada, kasutanud erinevaid rihmasid ja rakmeid. Alguses need toimivad ja ta käib kenasti, kuid ta harjub kõigiga lõpuks ära ja sikutab jälle nagu segane. Olen ise hetkel lapseootel ning ei julge koeraga üldse enam välja minna (jube libe on ka).
Palun jagage oma soovitusi ja kogemusi erinevate rihmade ja/või nippide osas, kuidas rahmeldavat koera rihma otsas taltsutada.

Kõike kaunist!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2323
Helin
 


13 aastat, 3 kuud tagasi
Käisin täpselt sama tirimise probleemiga dresseerija juures, kes tegeleb täiskasvanud koerte valede harjumuste ning käitumisprobleemidega ja sain abi ka.
Nipp on selles, et koerale tuleb selgeks teha, et tema ikka ei otsusta tempo ega suuna üle, vaid Sina oled teisel pool rihma otsustaja. Kohe, kui koer tirima hakkab lähed Sina risti vastupdises suunas ja tômbad tema ka järgi. Kônnid 2-3 meetrit tagasi ja keerad uuesti ôigesse suunda. Kohe, kui rihm pingule tômbab ja koer hakkab tirima teed seda sama.Kui ta kogemata ei tiri veel vôi juba, siis ôpetamise juurde käib juubeldav kiitmine koos maiusega kindlasti! Algul ei saanud me
väravast 10 meetrist kaugemale sest käisime nagu hullud edasi-tagasi aga kui koer aru sai, et vahi,polegi nii, et tirin ja siis peremees tuleb nagu kalts ,saame oma jalutuskâigud tehtud. Esimesest ôppetunnist on möödas juba vist 2 kuud ja käime pikemalt aiast väljas 2 korda päevas aga ikka on veel vahel nii, et ta kipub unustama, kuid nüüd môjub juba ka ainult minu seisma jäämine ja ta laseb rihma lôdvaks. Praegu libedaga kindlasti ei tasuks seda tegema hakata aga järsku on lapseootele jäämise kaasosaline nôus koera ôpetamise seniks enda peale vôtma, kui talv otsas?!Hiljem oleks ka käruga lihtsam käia.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2612
kutsa
 


13 aastat, 2 kuud tagasi
Kui ranget rihma ei raatsi kasutada, siis üks nipp on veel koera jalutusrihm keerata ringiga esikäppade tagant ümber kere ja siis aasaga selja pealt läbi, rihm muutub küll lühemaks, peab olema enne ikka 3m pikk, koerale on tirides see ebamugav, kui rihm kõhu alt tirib. Tirib poole vähem, kergem jalutada. Vahel oleme rihma nii pannud. Võiks proovida ka koonurihma, sellega pole ka võimalik tirida,oma nina ju tuleb hoida.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2645
Helin
 


13 aastat, 2 kuud tagasi
Rihma kôhu alt läbi panemine on kaval ja tahan isegi seda täna kohe proovida aga koonurihmast niipalju, et meie koer igatahes sai sellest kohe paari korraga aru, et kui on koonurihm,siis ei tiri aga kui pole,siis tirin ikka!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#2735
Märt
 


13 aastat, 2 kuud tagasi
Oma kauka sarnasele probleemile sain väärt õpetust meie koolitajalt. Jalutame...nii, kui tõmbab rihma pingule (kasvõi pisutki) kohe jääme seisma ja enne edasi ei lähe, kui ta laseb rihma lõdvaks.Rihm lõdva, alustame liikumist, kui läheb rihm pingule kasvõi esimese sammuga jälle seisma...Et koeral tekiks arusaam, et liikumise tagab vaid lõdva rihm. Algul võttis ca 1 km jalutuskäik aega pea 2 tundi, kuid asi hakkas kiirelt paranema. Praegu mul koer pisut üle 3 aasta ja tuletame aeg-ajalt ikka seda meelde ja toimib suurepäraselt.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1