Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Suurem koer korterisse?
#7543
happydogs
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

4 aastat, 11 kuud tagasi
Sooviks saada natuke siinsete koerainimeste arvamust ning soovitusi.
Terve elu olen olnud suur koera armastaja ning sooviks võtta koera 2-toalisesse korterisse. Varem pole koera omanud (kui pisikese plikana v.a vanavanemate koer) Samas olen vabatahtlik varjupaigas ning kokkupuude koertega päris tihedalt olemas.
Soov oleks võtta just suurem koer, sest pisikesed koerad pole kunagi olnud n.ö "my cup of tea". Toon välja ka mõned tõud mis mulle huvi pakuvad.
Sibery husky, samojeed, saksa lambakoer, laika, pitbull ning šveitsi lambakoer.
Ma tean, et need oleksid ilmselt viimased tõud mida mulle soovitaks, kuid uuringi, et kas on kellelgi kogemusi mõne antud tõu pidamisega korteris. Olen kursis nende plusside ning miinustega ning, et nad vajavad palju liikumist ning tegelemist. Oleksin just selline koeraomanik, kes võtaks koera igale poole kaasa (kuhu lubatakse ning kuhu on võimalik) ning olen valmis pühendama oma energiat ning vaba aega koera treenimisele ning kasvatamisele.Lähedal ka park, järved ning kergliiklusteed.
Lisaks mainin, et ise veel õpin kuid teatud sissetulekud on olemas ning tean, et koera võtmisel peab väljaminekutega arvestama. Samuti ei oma ka autot ning olen teadlik, et ühistranspordiga liigeldes peab kasutama suukorvi.
Tahaksingi siin kohal teie poolset arvamust, milline tõug sobiks paremini ning kas suure tahtmise ja armastusega on võimalik koeral end sellistes tingimustes hästi tunda?
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7544
Kapu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

4 aastat, 11 kuud tagasi
Tere!
Kõlab täpselt nagu mina ja nüüd elangi suure koera kutsikaga korteris. Seda, kuidas elu välja hakkab nägema, kui ta suureks on kasvanud, saab alles näha, kuid valik peab olema tõesti hoolikalt läbi mõeldud.
Konkreetselt nende tõugudega mul isiklikku kogemust pole, kuid oled välja toonud mitmed väga suure energiahulgaga töökoerad, kes vajavad pidevat rakendust. Kui koer on üksi kodus, mida ta aegajalt peab ikka olema, pead kindlustama tema ja kodu turvalisuse. Mul on selleks kaks aedikut ühendatud, et koeral oleks piisavalt ruumi, samas ei pääse ta mööblile ja juhtmetele ligi. Kui ta suuremaks kasvab, suureneb tema vabadus, kuid ainult meie juuresolekul. Kodust ära minnes kavatsen esialgu ikka aediku ümber panna.
Ütlesid, et plaanid koera endaga võimalikult palju kaasa võtta. Soovitan mõelda praegu läbi, mis on need kohad, kus sa igapäevaselt käid ning uuri järgi, kas koer seal oleks mõeldav (kauplused, meelelahutusasutused jms). Väga paljud kohad seda siiski veel ei soosi ning meelsamini pigistatakse silm kinni, kui koer on väike ja süles või kandekotis.
Rahalist kulu ei tasu alahinnata. Kui tahad tõukoera, pead tema eest juba kopsaka summa maksma, aga edasise valguses on see vaid köömes. Mainitud aedikud jäävad 60 euro kanti, lisaks soovitan puuriga teda harjutada (selle kohta on internetis palju head lugemist), mis suurtel koertel on jällegi samasse hinnaklassi. Et koera energiat toas välja elada, on vaja palju ja kvaliteetseid mänguasju ning närimiskraami ning neid on tarvis regulaarselt uuendada. Energilisel töökoeral veel eriti, sest kuhugi tuleb see energia ju panna ning mänguasjad on etem kui sinu käed või mööbel. Suur ja energiline koer sööb ka vähemalt 60 euro eest kuus. Lisaks arstikulud ja ootamatused, mis samuti suurtel koertel sageli kallimad kui väikestel.

Muidu laias laastus ma arvan, et suur koer korteris iseenesest on tehtav, olulisem on tõu valik ja oma elustiil. Inimesele keskendunud või rahulikud koerad on niikuinii pigem omaniku jalgade juures, kuid mitte iga tõug ei naudi nelja seina vahel olemist. Näiteks kelgukoerad, mida sinagi mainisid, käiksid meelsamini üksinda uitamas kui teeksid diivani ees peremehe juures uinakut. Aga ehk on siin mõni mainitud tõu omanik, kes oskab rohkem isiklikust kogemusest rääkida.

Ma ei arva, et õigem oleks võtta väike koer (ka minu süda kuulub suurtele), kuid võid küll vaadata tulevikku ning mõelda, kas koer oleks õnnelikum, kui ta tuleks alles mõne aasta pärast. On siis ehk kindlam päevakava, töö ja sissetulek? Kas terendab ees suurema kodu ostmine? Ka auto ja juhiload teevad asja nii palju lihtsamaks, sest saab koeraga käia vabamas looduses. Samuti kutsikana, kui ta veel jalutamas käia ei või (tavaliselt saavad kolmekuuselt teise vaktsiini ning siis tuleb veel 14 päeva oodata), kasvavad nad juba päris hiiglaslikuks. Me oleme arstilkäigud ja playdate'id saanud tehtud ainult tänu autole. Mingi hetk ei jaksanud kutsikas süles enam bussipeatusenigi jalutada, rääkimata sellest, et veel arstile viia ja koju tagasi ka jõuda. Käelihased saab küll head.

Soovitan veel erinevate tõugude kohta uurida ja mõelda, mida sa ise koeralt ootad.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7545
Kapu
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

4 aastat, 11 kuud tagasi
Ja kindlasti on tähtis, mitmendal korrusel elad. Noored koerad ei tohiks treppidest käia ja suurtel koertel on eriti suur risk puusaprobleemideks. See tähendab, et teda tuleks treppidel süles kanda, mis viib tagasi selleni, et nad kasvavad päris kiiresti päris suureks.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7546
happydogs
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 2
Offline Profiil

4 aastat, 11 kuud tagasi
Lähiajal pole küll plaanis suuremasse kohta kolida, hetkel siingi alles remont ning kindlasti teeks veel uurimistööd erinevate tõugude kohta ning koera võtmisega läheks veel kõvasti aega. Korter on kolmandal korrusel, eks sellega peab siis arvestama. Õnneks ei ole selles asjas üksi, elan koos elukaaslasega.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7547
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 219
Offline Profiil

4 aastat, 10 kuud tagasi
eks neid ju peetakse, aga kas nendele põhjamaistele koertele see toasoojuses elamine just sobib, on iseasi, isegi kui Te ise olete valmis koristama suures koguses karvu jne. Lisaks igavusest ja frustratsioonist tekkivale võimalikule destruktiivsusele. Korteris elades peab peale enda ja koera heaolu arvestama ka naabritega, koerad on vahel üsnagi häälekad, samuti teistel majaelanikel või nende külalistel võib olla koeri, kellega koer (Teie pakutud tõugude hulgas nii mõnigi on suht suur kakupunn) ei pruugi sobida.
Võib olla mõni leebemat sorti valge lambakoer nendest tõugudest oleks parim valik, aga keskmiseid ja suuremaid tõuge on veel, kuigi mitte just kikk- kõrvalisi nagu teile paistavad meeldivat, aga kes vahest korterisse sobivad paremini. Retriiverid, setterid, nisuterjer, puudel, collie, Austraalia lambakoer jne.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1