Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koera võtmine korterisse, tõusoovitused
#7186
kaisa01
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

7 aastat, 10 kuud tagasi
Minu suurim soov läbi aegade on koeraomanikuks saamine. Enne koera võtmist tahan aga olla kindel, et saan oma koerale pakkuda nii häid elamistingimusi kui võimalik. Nimelt elan ma ühetoalises korteris (17 ruutu). Samuti peaks olema koer tööpäeviti 6-7 tundi üksi kodus. Koer võiks olla pisemat kasvu, rahulik ja vaikne. On ehk kellelgi soovitada mõnda koeratõugu, mis vastaks nendele kriteeriumitele? Ette tänades!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7188
koertearmastaja
Karma: 1
Aktiivne koeraja
Postitusi: 24
Offline Profiil

7 aastat, 10 kuud tagasi
Kindlasti võtta mõni väike tõug, toon välja mõned tõud, kes võiksid sobida.

Chihuahua- see pisike kutsu tunneb end kõige paremini inimese süles. Ta ei taha palju liikuda, kuid ilma koolituseta võib ta päris lärmakas olla.

Itaalia väikehurt- see on rahuliku iseloomuga ja vähenõudlik tõug. Ta ei levita "koeralõhna" ega aja karva. Tõug on hea iseloomuga, kuigi võib võõraid rohkem karta.

Dandie Dinmont'i terjer- see tõug erineb teistest terjeritest. Ta on rahulik, väga ustav ja leplik laste ja teiste koertega. Siiski haugub ta valjult ning provokatsiooni korral osaleb kakluses. Tõu ajaloost ei teata eriti palju.

Kromfohrlandi koer- see tõug on ustav ja sõnakuulelik kaaslane ning on laste ja teiste koerte suhtes tolerantne. Ta ei kipu väikeloomi taga ajama. Hoolimata nendest suurepärastest omadustest on ta üpris haruldane, seda tõugu aretavad väikesed aretusgrupid Saksamaal ja Soomes.

Loodan, et leiad endale sobiva kaaslase. Mõnel tõul võivad küll olla head iseloomujooned, kuid kõik vajavad koolitust.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#7193
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 219
Offline Profiil

7 aastat, 10 kuud tagasi
Eks see õige tuleb endal leida, vahest tasuks uurida erinevaid tõukirjeldusi ja ka raamatud on olemas ja siis nende endale meeldivate tõugude kohta rohkem uurida. Praegu populaarsed taksid- beagled- jack russell terjerid jt. vahest ei ole hea valik, kui ei ole tegemist väga liikuva inimesega. Väikekorterisse loomulikult suurt koera ei võta, aga päris miniatuurne ei pea te ka olema ja koera valiku oluline kriteerium on ikka omaniku elustiil, mida Te koeraga harrastada tahate jms. Samuti võiks kaaluda mõnd teise ringi koera, kui selline ette juhtub.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1