Mine allaLehekülg: 12
TEEMA: Kuldne retriiver - võtta või mitte?
#5750
koer.ee
Karma: 14
Moderaator
Postitusi: 276
Offline Profiil

10 aastat, 10 kuud tagasi
Ei taha Sind hirmutada, aga kui kindel oled, et antud pesakonnast võetud kutsikas on kuldne retriiver kõigi oma toredate tõuomaduste poolest? Kui ka mõlemad kutsika vanemad on puhtatõulised kuldsed retriiverid, siis kas oled mõelnud sellele, miks neile kutsikatele tõupabereid ei tehta? Kui Sa plaanid endale tõesti võtta koera, siis tuleb vägagi palju ette mõelda ja olla kindel, et kui kutsikaga või koeraga probleemid tekivad, on kasvataja abiks ja toeks. Soovitan jätkuvalt lugeda läbi minu poolt antud lingid ja veel kord mõelda hoolikalt järele, kas oled valmis koera võtma ja mõtlema läbi ka kõik negatiivsed variandid - juhul kui koeral on terviseprobleemid või käitumisprbobleemid või kui ta ei olegi väga kuldse retriiverile omase iseloomuga, kas soovid tema eest vastutada ja tema eest hoolitseda kogu ta ülejäänud elu?

PS. Ma ei ole varem kuulnud proovipäevadest, oleks tore kui keegi kirjutaks mida tähendab kutsikale proovipäev?

Edu ja arukaid otsuseid!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5751
MaArmastanKoeriEriti
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 8
Offline Profiil

10 aastat, 10 kuud tagasi
Kallikesed! Ma ei küsiks selliseid asju siin, kui ma pole läbi mõelnud paberiteta koera võtmist. Saan kutsika täiesti usaldusväärselt isikult. Pealegi on koer ju koer. Tahan lihtsalt ühele head kodu pakkuda!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5754
j-f
Karma: 4
Aktiivne koeraja
Postitusi: 20
Offline Profiil

10 aastat, 10 kuud tagasi
See on mõttetu vaidlus, kas mingid koerad on korterikoerad või mitte. Fakt on, et kusagil talumaja ümber metsades ringi kolamine on iga koera unistus, aga kui tehakse ise koeral elu huvitavaks ja mugavaks ning teda eeskujulikult jalutatakse, siis ei ole ühtegi põhjust, miks koera mitte korterisse võtta

Tahtsin veel ühte kuldsete retriiverite omadust rõhutada, mis mõnele tundub pluss, minule aga miinus - kui nendega ei tegele ise, kipuvad nad olema apaatsed, ei otsi ise endale lõbustusi ega tegevust. Seega, et mitte endale stressis, igavlevat ja kurba koera saada, tuleb iga päev palju tegeleda. Mõni teine tõug on rohkem valmis ise mänguasjade kallale jooksma. Eelnev jutt ei käi muidugi kõigi kuldsete kohta, igal koeral siiski oma iseloom
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5786
koeruke
Karma: 16
Aktiivne koeraja
Postitusi: 219
Offline Profiil

10 aastat, 10 kuud tagasi
Ausalt öeldes ei saa aru väikese kutsika puhul taolise proovipäeva mõttest. Kutsika pärilikest omadustest peaks saama mingi ettekujutuse vanematega (antud juhul emaga) tutvudes, samuti tasuks kutsikat külastada kasvataja kodus, kus võrdlusvõimalus teiste pesakonna kutsikatega (kas kutsikas on teistega võrreldes rahulikum, aktiivsem, domineerivam jne.), samuti on kutsika arengu seisukohalt oluline, kuidas teda on peetud, kas kutsikad elavad koos inimestega või vedelevad kuskil aianurgas aedikus.
Muus osas selline kutsikas on nagu puhas leht, kelle iseloomu kujundavad suures osas hilisemad kogemused, kasvatus, ümbritsev keskkond. Kassiga harjumine võib ka oluliselt kauem aega võtta, sõltuvalt kassist. Võimalikud probleemid, mis tulevikus võivad hakata koera võtmist kahetsema, avalduvad tõenäoliselt hiljem, nt. puberteedieas või siis, kui selgub, et see kuldne või " kuldne" osutub meie kliimas tõeliseks sopakolliks ja ajab kohutavates kogustes karvu.
Kutsika päevarezhiim on suht taoline: magab-pissib-sööb-mängib-magab-pissib...Kutsikas vajab väga palju puhkust, taoline proovipäev võib teda väga väsitada. Kasvataja seisukohalt muidugi nutikas- kui selline pontsu kodus ringi tuterdab, vaevalt siis keegi ära ütleb. Nunnumeeter üldiselt kipub inimeste kainet mõistust välja lülitama.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#5802
kohalik
Karma: 1
Koeraja
Postitusi: 3
Offline Profiil

10 aastat, 10 kuud tagasi
Kulla teemaalgataja!

Julgen sulle pisut mõtlemisainet anda, sest
*meil on kuu aega olnud kodus kuldse kutsikas, kes saab kohe 3kuuseks
**mul on kaksikud tütred, kohe 11aaastased, seega tean ja näen, kas ja kuidas nad on valmis kutsika eest vastutama

Esiteks: ükski endast lugupidav kasvataja või üldse koera omanik EI ANNA sulle nn paberiteta kutsikat,
vastav artikkel kuidas asjad käivad on ka siin lk-l olemas, loe läbi.
Jah, isegi kui sa tahad vaid sõpra=lemmiklooma, siis paberid peavad olema korras. Ka meie võtsime sõbra st me ei soovi kutsikaid, võistlusi jne jne aga loomulikult väljastas koera perenaine kõik paberid ja samuti lasti kutsikas enne üleandmist kiipida ja I vaktsiin teha.

Teiseks:kutsikas on tohutu VASTUTUS ja sul peab olema palju vaba aega. Näen juba praegu, u kuu pärast meie Steffy kojutoomist, et kutsikaga terved päevad tegelda (sööta, kammida, pissitada, piire tutvustada jne jne) on 11a lapsele liig mis liig. Nad on valmis temaga olema 1-2t mitte u 8t ööpäevas...kutsikas on nagu beebi. Enamasti olen kutsikaga mina(mul on puhkus) aga kui tööle naasen on pereisa töökoht kodust 5minuti rattasõidu kaugusel ja siis on tal kohustuslikud "koerapausd" u 3t pärast tööpäeva algust ja siis veel 3t hiljem...koer jalutada, pissitada, jooksutada jne. Kes teie perest saab pisikest looma vähemalt 3t järel vaatamas käia?
Oled sa valmis, et 2kuune kutsikas vajab 5x päevas toitmist, edaspidi 4x ja siis 3x?
Värsket toitu, st toit ei ole terve päev kausis.
Kes on kodus, et talle seda anda, kuu pärast on sinul kool...kas ema ja isa võtavad puhkust?
Kutsikat ei saa õue viia enne vaktsineerimiste lõpetamist, kui olete korteris st kuni 4.kuuni pissib ja kakab ta tuppa, seda nurka tuleb vahetada, põrandat pesta jne jne. Meie elame maakodus ja siin saab ka õue pissitada...ja piire paneme paika st kontrollime kogu õuesoleku aja, et ta püsiks meie krundil(järgmisek aastaks tuleb muretseda kindel piire).

Kolmandaks: ma pole sinuga nõus, et kuldne on korterikoer! Kuldne retriiver on siiski pigem suure krundiga eramaja koer, sest vajab palju liikumist. Jah, nad elavad ka korteris aga kas sul on aega, et päevas 3-4t temaga joosta: u tund hommikul enne kooli, tund koolist saabudes ja 1-2t õhtupoolikul?
Kuldsele meeldib ujuda. On sul võimalus viia teda suvel
mere või järve äärde?


Neljandaks:kuldne on perekoer st vajab teisi karjaliikmeid enda ümber, teda ei tohiks jätta pikal üksi, vähemalt mitte kutsikana, ta vajab tegevust=mängu. Igavusest leiab ta endale tegevut, mis pererahvale ei sobi: närib mööblit, jalanõusid, võtab tapeeti maha jne jne

Viiendaks: mingit nn proovipäeva ma õigeks ei pea st alla 2k kutsika kodust äraviimist, ammugi terveks päevaks. Kutsikat võid käia vaatamas(nii tihti kui pererahvaga kokku lepid aga soovitan vähemalt 1-2x nädalas ja vähemalt 2t korraga) tema kodus. Meie käisime alates kutsikate 1-nädalaseks saamisest kuni Steffy kojutoomiseni:algul kaugelt imetlemas ja tasa paitamas, siis abiks nii pesa puhastamas kui kutsikaid hooldamas, siis juba nende koduõuel valvamas ja mängitamas, siis toitmas jne jne
Nii saad aimu, kas oled tegelikult ka koera jaoks valmis või töötab vaid "nunnumeeter", sest väike loom on lihtsalt armas.

Kuuendaks: kas sa tead, kui kaua koerad elavad? Sa oled alles 11a...oled sa kindel, et ka 10a, ammugi 15a pärast on sul ikka mitu tundi aega ig päev oma neljajagse sõbra jaoks?

Küsi, kui midagi teada lisaks soovid.
Viimane muutmine: 25.07.2011 13:39 Lisas kohalik.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#6240
Polarfact
Karma: 2
Aktiivne koeraja
Postitusi: 26
Offline Profiil

10 aastat, 3 kuud tagasi
Kuidas lõppes see saaga?
Minu arust kutsikas ei vaja kõike nii palju ja kohe esimesel päeval.
Hädavajalik on toiduvaru, toidu- ja veenõu, hädategemise võimalus
(ajalehed), mingi riidetükk, et kohta tähistada (see ei pea olema kallis
pesa), pehme kaelarihm (soovitan tekstiilist ja muudetava suurusega),
jalutusrihm (tavaline 1,5-2m, mitte Flexi) ja p a l j u armastust, tähelepanu,
kannatlikkust.
Hiljem võiks tal olla rakmed ja rihmad näituseks ja tööks (pikem).
Hea oleks pöörlevate piidega kamm (kui on karvasem tõug). Pesta võib
ka veega ja vahendit kasutada harva.
www.kennelpolarfact.com
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 12