Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: Koera ostmisel leping
#4683
Sipsik25
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 5
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Mul küll loll küsimus, kuid aina rohke mõtlen sellele. Kui ostan koera, siis peaks ju sõlmima mingi lepingu( eriti kui tegu peaks olema tõukoeraga)?
Ja mis siis saab kui ma ei ole mingit lepingut näinud:S
Viimane muutmine: 18.06.2011 23:29 Lisas koer.ee.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4684
Päevakoer
Karma: 25
Koeranduse guru
Postitusi: 241
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Jah,sul on õigus! Sõlmitakse ostu-müügi leping.Seal on kirjas vahel mõned kasvataja poolt pandud klauslid.Kui sa ei ole nõus nendega,siis vali kutsikas kuskilt teisest pesakonnast,sest need nõudmised pole seal ilmaasjata.Näiteks on võimalik,et kasvataja soovib koera tagasiostmiseks eelisõigust juhul,kui sa kunagi soovid temast loobuda või on nõutud mõni terviseuuring teatud vanuses(kuna mõnel tõul on sagedasem mingi kindla haiguse esinemise risk)või on nõutav tõeliselt hea ja perspektiivika kutsika puhul näitustel käimine.Kasvataja on ju näinud vaeva,et saavutada parim tulemus kutsikate näol ja ta ei taha,et see töö raisku läheks.Mõistlik on parimatega ikka edasi aretusga jätkata,mitte koduseks lemmikuks müüa.Nii,et tehke omale selgeks,millist koera teie soovite ja arutage ka kasvatajaga see läbi.Veel peate saama kutsikaga kindlast ka tõutunnistuse ja (euro)passi.Ärge kindlasti ostke kutsikat nii,et lubatakse mingid paberid hiljem teha või leitakse,et nende tegemine on liiga kallis ja ei tehtagi.Kusikatele kennelliidus paberite vormistamine maksab paarsada krooni ja ei ole ületamatult kallis!Kui koer müüakse tõukoerana ja ka maksate nagu tõukoera eest,siis peavad ka paberid olema olemas ja korras!
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#4688
leek
Karma: 6
Aktiivne koeraja
Postitusi: 87
Offline Profiil

12 aastat tagasi
Lepingut võib küsida ka ennem näha kui ostmiseks läheb, et lihtsalt teadlik olla, millega tegu. Tavaliselt sõlmitakse leping siis kui minnakse koerale järele. Tõukoera ostes tuleks kindlasti teha leping, sest mille alusel see koer muidu sulle kuulub.
Nii võib küll olla, et tõupaberid saab mõned päevad või nädala hiljem kätte, kuna nende vormistamine võtab veidi aega.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1