Mine allaLehekülg: 1
TEEMA: agressiivsus
#64
Sofi
Karma: 0
Koeraja
Postitusi: 1
Offline Profiil

14 aastat, 3 kuud tagasi
Mul on tunne, et koer peab ennast meie peres karjajuhiks, või vähemalt pürgib selle poole. Lugesin agressiivse koera tunnuseid ja päris paljud seal mainitust kattusid. Ette öeldes, koer on segavereline õuekoer. Emane, steriliseeritud, 9 kuune.

1. koer ründab pereliikmeid ja külalisi- ta otseselt ei hammusta vaid haugub pööraselt ja tiirutab inimese ümber ja üritab jalast näksata.
2. hüppab üles, mitte rõõmust, vaid lihtsalt niisama.
3. kui inimene kõnnib üritab käsi näksata.
4. haugub suht palju mitte millegi peale. Lihtsalt vaatab õues kaugusesse ja haugub.
5. jookseb autol järgi, või pigeb sik-sak´e tehes auto ees, ise üli õnnelik.
Muid pisemaid asju ma ei hakka vast välja tooma.
Ühesõnaga probleem on suur. Ja ma saan sellest väga hästi aru, et arvatavasti olen ise koera valesti kasvatanud. Palukski siis natukene abi, kuidas ise kodus seda probleemi parandada. Või on asi nii hull, et pean pöörduma koolitaja poole?
Olen lugenud ka artiklit kuidas karjajuhiks saada. Kuid kuna koer on õues, siis on mõningaid asju seal väga keeruline järgida. Maininksin ka seda, et elame maal, aeda hoovil ümber pole.
Loodan, et oskate mingit nõua anda, sest mu ema on juba koera peale päris vihane ja ähvardab teda ketti panna, millega mina muidugi nõus pole.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
#65
Kirsika
Karma: 4
Aktiivne koeraja
Postitusi: 40
Offline Profiil

14 aastat, 3 kuud tagasi
Mina järeldan sinu kirjast seda, et koeral on lihtsalt igav. Sul tuleks koera iga päev kasvõi 15 minutit õpetada. Tee talle selgeks kõige lihtsamad käsklused - siia, istu , lama, kõrval. Mängi temaga, viska pall ja lase koeral ära tuua. Kui üles hüppab pane põlv ette ja ütle EI. Kui käest naksab ütle ei. Sinu kirjast ei selgu, kas koer jookseb ka võõrastele autodele järgi või ainult enda pere autole. Enda pere autole järgi jooksmine ja ees hüplemine võib tähendada seda, et koer ei taha üksi koju jääda, kuna tal on igav. Auto on tema vaenlane, kuna viib peremehe kodust ära. Kui võimalik mine koeraga kooli. Mina arvan küll, et antud juhul ei ole tegu karja juhiks pürgijaga, vaid lihtsalt tegevust otsiva kutsikaga. Minu segavereline õuekoer on 10 kuune ja väga energiline ning käitub sama moodi kui ma talle füüsilist ja vaimset tegevust ei paku. 9 kuune koer on veel kutsikas ja tahab väga tegutseda. Seda enam, et praegu on õues pime ja pererahvas poeb tuppa telerit vaatama, jättes koera üksi õue igavlema. Kui sa lõpuks õue lähed hüpleb koer meeleheitlikult sinu najal, et sa temaga tegeleksid, mängiksid, õpetaksid teda või jalutama viiksid. Ta ei saa sulle seda teisiti teatavaks teha. Saad sellest probleemist jagu ainult koeraga tegeledes ja teda õpetades.
Jaksu Sulle.
Postitamiseks pead olema sisse logitud. üles
Mine ülesLehekülg: 1