Koer.ee avaldas hiljuti loo ühest Inglismaal aset leidnud õnneliku lõpuga rekordist, kus varjupaiga koer leidis pärast 11 aastast ootamist endale lõpuks kodu.

Koer.ee soovis teada, kes on need Eesti varjupaikade siiani kodu ootavad rekordiomanikud. Küsimusele vastasid Pärnu, Viljandi ja Tallinna loomade varjupaikade juhatajad. Õnneks pole Eesti varjupaikadel Inglismaale mitte midagi analoogset vastu panna, sest varjupaigad on veel liiga vähe aega tegutsenud.

Tallinna külje all asuva Loomade Hoiupaiga juhataja Ainike Nõmmisto sõnutsi on nende loodud asutus vaid kaks ja pool aastat vana. Omaniku ja päriskodu leidmise aeg on keskmiselt üks kuu. Kassidel läheb kodu leidmisega pisut kauem ligi kolm kuud ning seniseks rekordiks on olnud 18 kuud.
Hetkel on Loomade Varjupaiga rekordiomanikuks ligi kaheksa kuud kodu oodanud koer.

Pärnu varjupaiga juhataja Pirjo Piiroja saatis meile foto Sämmist, kes on Pärnu varjupaigas oma kodu ootamas ligi aasta ja Sämmi võib kanda Eesti kõige kauem kodu ootava koera kurba tiitlit. Sämmi on 2-3 aastane. Eeldab enesekindlat ja nõudlikku, ent hoolivat peremeest, kes teab, kuidas karjahierarhia toimima panna. Hea territooriumitunnetusega. Keda aga Sämmi usaldab, sellega  on ta väga mänguline ja kuulekas.

Viljandi varjupaiga administraatori Triinu Priksi sõnutsi on Viljandi varjupaigas ligi 60 kassi ja 16 koera. Juba viiendat kuud on ootamas kodu koer Nässu ja kolmandat kuud ootab kodu kass Paula.

Nässu on soliidne härrasmees, kes saatuse tahtel lonkab käppa. Kõige rohkem meeldib talle kui temaga jalutatakse ja  tegeletakse.

Koer.ee küsimuse peale, kes on siis need õnnelikumad koerad ja kassid, keda eelistatakse saime Viljandi varjupaigast vastuseks, et eelistatakse enamuses isaseid saksa lambakoeri meenutavaid kutsikaid, taksikoeri, siiami kasse ning kas halle või punaseid kassipoegi. Paraku unustavad varjupaiga külastajad, et varjupaika ei tule koerad tõupaberid hambus.
Active Image
Omanikuks saamine maksab Varjupaikade MTÜ loovutustasu andmetel 340 krooni koera ja 140 krooni kassi eest. Kuid loovutatavad lemmikud on steriliseeritud, vaktsineeritud,  kastreeritud. Nad on saanud parasiiditõrjet ning mõnigi loom on vajanud ravi ja see kõik kokku ei ole mitte odav.
Kurb fakt on aga see, et hulkuvaid loomi on rohkem kui varjupaigad suudavad majutada.

Siinkohal on üleskutse kõigile, kes vähegi hoolivad. Hoidke silmad lahti, kui märkate hulkuvaid lemmikloomi, võtke ühendust varjupaikadega. Ja need, kes soovivad võtta oma perekonda lemmiklooma, siis võiks enne kalli tõu esindaja muretsemist läbi astuda varjupaikadest, kust võib leida väga toreda ja tänuliku kaaslase.

Toome siinkohal ära kannatlike „rekordiomanike“ pildid eesotsas Sämmiga ja loodame siiralt, et nad ei pea enam väga kaua oma tulevast kodu ja omanikku ootama.


{gallery}varjupaik{/gallery}

Tagasi

Kommentaarid 

 
0 #4 hedvig 2008-07-21 17:39
Täname info eest :-)
 
 
0 #3 Tartu 2008-07-21 17:27
Tartu varjupaik pole sellist küsitlust saanud. Meie rekordiomanikek s on Töllu, kes oli varjupaigas 519 päeva ja teisel kohal oli 3-jalaga koer Carlos, kellel jäi 5 päeva puudu aastast ehk siis viibis varjupaigas täpselt 360 päeva. Pilte leiab neist Koertekoda.ee Tartu Varjupaiga koerte albumist. :-)
 
 
0 #2 Koer.ee 2008-06-30 16:54
Teistelt varjupaikadelt me kahjuks infot ei saanud. Kui omate täiendavat infot, oleme tänulikud :-)
 
 
0 #1 Hm 2008-06-30 16:27
Aga varjupaikasid on ju üle Eesti palju rohkem, kui kolm. Näiteks Võru, Kuressaare, Haapsalu, Rakvere, Tartu, Virumaa?
 

Kommenteerida saavad ainult registreerinud kasutajad.