Koer.ee kasutajate blogid


märts 24
2015

PALUN AIDAKE!

Kirjutas: miq89nei

Kategoorias: kutsikad , koerad

miq89nei

PALUN JAGAGE SEDA OMA FACEBOOKIS!

(kirjutasin uuesti, eelmist blogi ei oska ma kustutada)

 

 

Terekest lugupeetud koerasöbrad ja muidu toredad inimesed. 

 

 

 

Ma ei tea kas see on päris öige koht aga ma kirjutan ikkagi. 

 

 

 

 

 

 

 

Mul on kodus väikest kasvu krants nimega Nässu (emane), sündinud 20.06.2012. Elasime tol hetkel elukaaslasega Pärnu maakonnas ja järgi käisime Nässul Paide linnas, mbes siis kui ta oli kahe kuune. 

 

 

 

Köik sujus ilusti, koer oli kutsikale omaselt aktiivne ja nagu kellavärk, küsis kell 4 hommikul öue. 

 

 

 

Paar nädalat hiljem kukkus Nässu önnetul kombel diivanilt maha (u. 40 cm körguselt), vigastas käppa ja nuttis paar minutit, päev kaks veel lonkas ja siis paistis köik korras olevat. 

 

 

 

Ühel hommikul vaatas mulle segaduses oleva pilguga otsa endal suu tihket valget vahtu täis. Ehmatusest toibunud, pesin suu puhtaks ja pakkusin puhast külma vett, jöi suure januga. Möned tunnid hiljem hakkas taas vahutama - tekkis kohe kahtlus, et marutöbi. Ei - sellele järgnesid krambid. Pärnus kliinikus diagnoositi epilepsia e. langetöbi ja määrati hooge kontrollivad ravimid. Mingil määral see aitas. 

 

 

 

Novembris kolisime olude sunnil tagasi minu sünnikohta Tapa linna lähistele. Jöulude ajal tekkisid uued krambihood mis olid tunduvalt intensiivsemad ja väiksemate vahedega - iga paari tunni tagant. Pöördusime Tartu Maaülikooli Väikeloomakliiniku poole. Kutsuti vastuvötule. Vöeti vereproovid ja proovid seljaajuvedelikust ja kurat teab mida veel. Määrati uued ravimid mis näisid paremini toimivat. Köik kordus möne kuu möödudes. Minuteid kestvad krambid, unetud ööd, lugematud pisarad... 

 

 

 

Soovitati magnetuuringut - see läks maksma 450€ (mille tasus meile täiesti vööras inimene kusagilt tallinnast kes luges meie lugu facebook'i vahendusel). 

 

 

 

Selgus, et Nässul on parema ajupoolkera ümber ainult vesi (liigne seljaajuvedelik mis ei voola ringi nagu peaks). Diagnoositi "hüdrotseefalus tensiooniga" e. vesipealisus (ei, pea ei ole suurema kujuga kui normaalne). 

 

 

 

Järjekordsed ravimid - paistsid olevat väga efektiivsed. Ühed pidid suurendama krambihoogudevahelist perioodi ja teised vähendama seljaajuvedeliku teket. 

 

 

 

Minu vahvast kutsast sai narkomaan.  

 

 

 

Aeg läks edasi ja kord kuus andisme arstile aru koera olukorrast ja muutustest ning otsustati ravimite kogust järk-järgult vähendada, pool aastat ilma ühegi episoodita ja vöisime katsetada nädal aega ilma ühegi tabletita olemist. Köik toimis. 

 

 

 

Möödus täpselt 1 aasta ilma ühegi krambita (päevapealt 1 aasta). 

 

 

 

Krambid olid tagasi, aga tunduvalt leebemad kui muidu ja kestsid alla minuti ning 10 minuti möödudes oli pontu jälle täiesti normis. Möödus kuu-poolteist ja jälle samasugune "kergem" hoog. 

 

 

 

Tartust soovitati kontakteeruda Dr. Ranno Viitmaga, kes on vaieldamatult parim neuroloog Eestis. Töötab vist siiani Tallinnas, Toometi kliinikus. 

 

 

 

Vastuvött ainuüksi 60€ kanti. Suhtlesime telefoni teel ja lasin Tartust talle haigusloo ja magnetuuringu pildid saata. Tema ei nöustunud Maaülikoolist saadud diagnoosiga päris sajaprotsendiliselt. Laias laastus on isegi epilepsia öige diagnoos aga tema ütles kohe, et koeral on paremal pool ninapiirkonnas mingi mass (suure töenäosusega kasvaja) mis pöhjustab talle vesipealisuse sümptomeid ning sellepärast ta ka "tiirutab" iga paari meetri tagant paremale poole paar ringi ja könnib edasi. Olukord on Viitma sönul temale teadaolevalt Eestis esmakordne, aga Euroopas on ta korra sellise operatsiooni läbi viinud kus see kasvaja eemaldati ja koer jäi ellu. Operatsiooni maksumus on u. 2000€, ja koera kasvu töttu (7 kg) äärmiselt ohtlik. 50/50 ellujäämisvöimalus. 

 

...

 

Mina olen valmis seda riski vötma, sest  kui oppi ei tule on minek nagunii ja mina ei taha, et ta piinleb! 

 

...

 

Täna hommikul oli üle pika aja jälle hoog, öigemini hood...Pooleteise tunni jooksul 11 korda! 

 

Peale seda ei suuda Nässu ennast enam püsti ajada, ja hoiab pead viltu nagu oleks kael ikka veel krampidest kange. Maganud ei ole ja süüa/juua ei taha, endal keel vestil. Täielikus segaduses nagu möni vaimuhaige vastavas asutuses. 

 

...

 

Oleme mitu tundi teda üritanud lohutada, talle vett anda, teda jalule aidata. Önneks on mul just puhkus alanud ja saan ööpäevaringselt silma peal hoida. 

 

Kui keegi seda loeb ja aidata saab vöi teab kedagi kes aidata saaks siis andke endast märku!!! 

 

 

 

... 

 

 

 

Hetkel oleme elukaaslase kodulinnas Kuressaares ja tahaksime vähemasti Tallinnasse Toometi kliinikusse Viitma juurde saada, et ta looma üle vaataks. Tartu tundub liiga kauge lootus. 

 

Nagu alati on asi raha taga, ise töötan kaubanduses ja teenin väikest palka ja elukaaslane otsib tööd. 

 

.

 

..

 

...

 

..

 

.

 

Kui Sinul on vöimalik aidata rahaliselt ja/vöi transpordiga Kuressaare-Tallinn-Kuressaare siis kirjuta: 

 

mirko.nei@gmail.com 

 

vöi helista: 

 

56340788. 

 

Kui soovid rahaliselt ravi/transpordikulu aidata (kasvöi ühe euroga) siis ülekande märksönaga "kutsu ravi" saad teha siia: 

 

 

 

Saaja nimi: Kätlin Sepp 

 

Saaja konto: EE982200221017438402

 

VEELKORD, PALUN JAGAGE SEDA FACEBOOKIS!

 

 

 

 

Mina tänan.