Koer.ee kasutajate blogid

A SHORT DESCRIPTION ABOUT YOUR BLOG

aug 29
2010

Õue Häpi, õuue!

Kirjutas: Mirk

Kategoorias:  

Mirk

Täna käisin linnas ja astusin sisse ka raamtukogusse. Sealt leidsin põnevaid raamatuid, põhiliselt olid need raamatud mis laenutasin koerte kohta. Üks neist oli "97  moodust panna koer naeratama" (- Jenny Langbehn), see on minu meelest väga põnev raamat. Tahtsin ka kohe Häpi peal katsetada...

Leidsin sealt näiteks ühe asja, milleks oli: Kas räägite koerte keelt?- Püüa öelda tavalisi sõnu või käsklusi mõnes teises keeles, kuid kasuta samasugust hääletooni nagu tavaliselt. Su koer võib isegi mõista, mida sa öelda tahad.

Seda katsetasin Häpiga. Ma kasutasin sõna (tavaliselt ütlen õue- venitan U tähte)  out (üritasin ütelda sarnaselt). Kahjuks ta ei võtnud seda sõna nagu õuue, ta jooksis hoopis korra ära ja tõi mulle mänguasja. Mängisime natukene tema nööriga ja ütlesin talle ka eesti keeles õue, kohe ta ei tahtnud minna aga natukese aja pärast siiski läks.

Ma ei tea, kas minu hääletoon ei olnud nagu tavaliselt või ta lihtsalt ei tahtnud õue minna, aga ma proovin järgmine kord veel ja vaatan kas ta saab aru.

Selles raamatus oli veel igasuguseid põnevaid nippe ja erinevaid põnevaid nõuandeid. Proovin kindlasti nende nippidega Häpit naeratama panna. :D