Küsimus:

Tere!

Minu 5- kuuse emase Ameerika Staffordshire'i Terjeri tervis tekitab juba pikka aega muret. Enda loomaarstilt rahuldavat abi kui sellist pole saanud. Ütleb ainult, et ma muretsen liialt ja andku söetabletti. Murede jada hakkas pihta umbes 2 kuud tagasi, toona 3 kuune kutsikas hakkas tuppa pissima.

Sain aru, et midagi on valesti, kuna varem kannatas ilusasti õueminekuni ära ja isegi küsis välja. Järsku aga pissis tuppa ja läks ise õnnetuna laua alla peitu. Just siis kui arvasin, et olukord on paranenud, sest justkui suutis jälle õue pissida ja oli muidu aktiivsem ja rõõmsam, tekkis kõhulahtisus, mis kestnud praeguseks juba 1.5 kuud. Oleme toitu vahetand mitu korda, kuid miski pole muutund..

Paar nädalat tagasi pissis jälle tuppa, eriti kurb oli vaadata, kuidas pissis sinna kuhu lamas/magas. Väike õnnetusehunnik jooksis meeleheites õues ringi, muudkui kükitas, nagu üritaks pissida, aga midagi ei tulnud.

Võtsin kohe loomaarstiga ühendust, kes soovitas vaid urosepti anda. Suure lunimise peale tegi ka paar päeva hiljem uriiniproovi, mis näitas vaid valgu jääke ja ph 7.5. Ussirohtu on saanud regulaarselt ja kõik vaktsiinid on ka tehtud.

Olen täiesti nõutu, koer oksendab aeg ajalt ja vingub, nagu oleks tal halb olla. Olen tähele pannud, et lakub ka oma kubemepiirkonda. Kahju vaadata teist. Kas peaks tegema vereanalüüsid, mida oma loomaarst ei taha kuidagi

teha? Üritasin võimalikult täpselt muret kirjeldada, kas tegemist võib olla millegi tõsisega?

Ette tänades,

Hannah

Vastus:

Tere!

Kui loomal on poolteist kuud kõht lahti, siis on üsna tõenäoline, et ta vajab lisaks piimhappebakteritele ka antibiootikume. Te olete küll toitu vahetanud, aga kahjuks jätnud mainimata, millist toitu te hakkasite talle andma.

Kõige õigem on anda seedehäiretega loomadele mõeldud toitu ja ei mingeid muid näkse. Kui Te siiski oma arstilt pole abi saanud, tuleks tõenäoliselt pöörduda kutsikaga mõnda teise loomakliinikusse kus tehtaks põhjalik läbivaatus ja  vastavalt sellele uuringud.

 

Märksõnad:

Tagasi