Küsimus:

Tere, selline küsimus, mis kutsikal viga, armastab süüa kassi, lehma väljaheiteid. Enda ja teiste koerte kakat ei söö. Teeb seda juba väiksest peale, hetkel 5 kuune ja ei jäta järgi, kuigi keelatud on teda pidevalt ja süüa saab ka piisavalt. Kas võib olla mõne aine puudus?

Ette tänades, Maia

Vastus:

Tere,

Analoogsele küsimusele on kord juba kenasti vastatud: http://www.koer.ee/Koer_soob_valjaheiteid_kas_vitamiinipuudus_.html

Lisada võiks niipalju, et kui kutsikas sööb täisväärtuslikku toitu, siis mingi ainepuudusega tegu ei ole. Võiks öelda, et tegemist on lihtsalt koerale omase käitumisega, mis inimesele otse loomulikult ei meeldi. Enamik kutsikatest lõpetab sellise tegevuse mingi aja pärast. Omanik peab lihtsalt vaatama, et koer maiustama ei pääseks ja omalt poolt alustama õpetust, et maast ei tohi midagi võtta.

Lihtsalt keelamine ei aita. Tuleb järjepanu treenida (puistata maha mingeid palu, jalutada üle ja mitte lubada maast haarata. Kui kuulab premeerida maiusega. Koer saab varsti aru, et omaniku käest saab midagi paremat, kui see, mis maas vedeleb).

tervitustega Tiina Toomet


Tagasi