Küsimus:

Tere!

Tegemist on 3-kuuse bullterjeri kutsikaga kes on saanud juba 2x ussirohtu ühe kasvataja käest ja teise minu käest. Kutsikas on vaksineeritud. Mure on selline, et kui ta väljaheite ära teeb, ei ole väljaheite sees midagi imelikku. Aga kui ma pole kohe väljaheidet ära koristanud, on hiljem väljaheite peal, mitte sees need valged imepisikesed piklikud ja peenikesed asjad. Kas on tegemist mingite ussilaadsete olenditega või on tegemist millegi muuga? Olen täitsa nõutu kuna ta ei käitu kuidagi erinevalt sööb ja joob ja mängib jne kõik oleks nagu hästi.

Parimat soovides,
Gerli

Vastus:

Tere!

Tõenäoliselt on tegemist ikka sooleparasiitidega. Kahest korrast ussirohuandmisest ei pruugi alati piisata. Võimalik, et ravimi doos oli väike, koer nakatus uuesti või alles peale rohu saamist, või ikkagi ei söönud ravimit ära jne. Ussirohi tapab soolestikus hetkel olevad parasiidid, kuid ei anna pikemaaegset kaitset. Sellepärast tuleks ussirohtu anda parasiitide avastamise järgselt alati 2-3 korda kümne päevaste vahedega. Ja edaspidi kord kvartalis.

Alati tuleks koristada koerte väljaheited, sest neis sisalduda võivate parasiitide või nende munadega võib loom uuesti nakatuda.

Sooleparasiitide avastamisel tuleks kindlasti teha koerale ja ka kodus kirbutõrje, sest kirbuvastsed neelavad paelussimune ja koer omakorda lakub või närib kirpu. Nii toimub kogu aeg taasnakatumine, kui me nende mõlema parasiidiga samaaegselt ei tegele.

dr. Angela Sarapuu

Märksõnad:

Tagasi