Küsimus:

Tere,

Minul on kodus 2 a krants. On tekkinud probleem - koer läheb pojale kallale. Mida teha?
Probleem 3-4 kuud vana.

Kas on probleem tekkinud sellest, et olen koera pidevalt poja eest kaitsnud. Poeg on valanud viha koera peale.

Kui olen kodus, on koer hästi julge, kui aga tööl siis koer istub liikumatult vaikselt minu toas. Koera ei tahaks magama panna.

Teie abile lootma jäädes
Ingrid

Vastus:

Tere Ingrid,

Perekesksed signaalid, mida edastatakse loomale, peaksid ideaalis olema ühesugused. Kui poeg on nõus tegema koostööd saab probleemi kontrolli alla võtta, kui mitte, ei ole võimalik kahjuks muudmoodi olukorda kontrollida kui neid lahus hoida.

Koeraga tegelemine ning positiivne tagasiside koostööst on see, mis annab mõlemale positiivsust ning aitab luua üksteisega mõistvamat suhet. Oluline on siinkohal nii teie, koera kui poja käitumine (on selles hirmu, on tegemist omandikaitse või enesekaitsega jne.)

Täpsemaid juhiseid ründavate koertega tegelemiseks ei saa me kahjuks läbi interneti anda, enne seda tuleb nii koera kui poja suhet ning keskkonda analüüsida, sest vastused võivad olla erinevad ning vahel väga äärmuslikke käitumismalle esile kutsuvad (kui valed valitakse).

Soovitan teil kindlasti kasutada abi saamiseks kas koerakuulaja konsultatsiooniteenust või mõne antud teemas kogenud koolitaja abi.

Parimate soovidega,
Kärt Pingas

Tagasi