Küsimus:

Tere meil selline mure, et meie taks pissib ikka tuppa kui ma tööl olen ja mees on kodus ei pissi ta ühtegi korda tuppa. Kui aga mina olen kodus ja  ma lähen naabri juurde 20 minutiks siis laseb tuppa kuigi ma enne minekut käin taga väljas. Mina olen see kes talle muidu süüa annab ja väljas käib aga ikkagi ei kuula mu sõna. Ma ei tea mida enam teha, oleme kõike proovinud väljas käib ta päeva jooksul 4 korda. Palun aidake meid.

Vastus:

Tere,

Tuppa pissimise ning märgistamise (mis on kaks eri asja) teemasid oleme puudutanud ka füsioloogiliste probleemide ning destruktiivse käitumise teemades). Tuppa häda tegemine on selline millele tõepoolest saab lahenduse läbi õige koolituse algul tihemini väljas käies ning häda tegemisega refleksi sidudes. Kui tegemist aga märgistamisega (nagu Teie loost järeldada võib) on lugu teine, alustada tuleb karjastaatuse kinnistamisest läbi õigete signaalide, enesekehtestamisest ning oma ja koera käitumismallide sügavast analüüsist. Selles on teile abiks raamat "Koerakuulaja" kus on toodud neli põhi signaali , mida algselt oma staatuse kinnistamiseks järgima hakata.

Signaalid on lühidalt toodud ka Eesti koerakuulajate lehel kus kaudu saate endale koju ka koerakuulaja konsultatsiooni tellida. Läbi konsultatsiooni lahatakse olukord ning käitumine kohapeal ja juhendatakse teid vigu ning edusamme märkama ja õigesti hindama. Läbi selle tekib koeral enesekontroll ning ei teki vajadust end enam kehtestada.

Tugevamate probleemide puhul tuleb arvestada vahel ka mitmekuulise teiepoolse kehtestamise ning koerapoolse testimisega enne, kui olukord stabiliseerub.  Selleks on loodud koerakuulajate poole koera elueaks antav garantii ja meetodialane tugi.

Parimate soovidega,
Kärt Pingas,
Koerakuulaja

Tagasi