Küsimus:

Tere,


On selline mure- meil on väike koer vanuses 13-aastat. Tal on tagumise hamba ja põse vahel mingi võõrkeha. Arvatavasti kondi tükk igemesse läinud, või on tagumine hammas lahti tulnud ( kui selline asi on võimalik). Tal on see koht valus ja paistes, ei lase suud vaadata. ~4 aastat tagasi oli sama mure kondi tükiga, siis tehti suu hambakivist ka puhtaks.

Küsin veel, kas nii vanale koerale tehakse enne narkoosi ka vereproovid ja südamekahina kuulamine?

Hetkel on tal kõhuviirus (kõht lahti). Kas kõhulahtisuse ajal võib narkoosi teha?
Küsimus ongi selles, et kas narkoos on väga ohtlik teha ja kas Eesti loomakliinikutes tehakse enne narkoosi vere-ja südame uuringuid?

Vastus:

Tere!

Nii vanale loomale soovitan kindlasti enne anesteesiat teha vereproovid. Südame auskulteerimine kuulub ka kindlasti anesteesiaeelsete protseduuride hulka.

Soovitan Teil minna kõigepealt koeraga loomaarsti juurde, kes vaatab looma suu üle ja otsustab kas ja millal on narkoos vajalik. Võibolla on vajalik hoopis eelnev ravi antibiootikumiga. Arst saab samas hinnata ka kõhulahtisuse tõsidust ja vajadusel määrata ravi.

Pöörduge loomaga arsti juurde esimesel võimalusel, sest Teie kirja järgi tundub, et loom kannatab ja vajab kiirelt arstiabi.

Kui anesteesia on Teie loomale siiski vajalik, saab anesteesiariskidest rääkida Teile arst peale looma ülevaatust.

Dr. Angela Tiivel


Märksõnad:

Tagasi